LALE BAHÇELERİ - ÇATALHÖYÜK - KONYA TURULALE BAHÇELERİ - ÇATALHÖYÜK - KONYA TURU

Bu Muhteşem Renk Cümbüşünü kaçırmayın!

Tur Tarihi: 13-14-15 Nisan (1 gece 2 gün)

 

1.Gün 13 Nisan

22.15 Hatay Büyük Antakya Oteli önünden
23.30 İskenderun rosus Turizm önünden
00.30 Adana İstasyon önünden hareket

 

2.Gün 14 Nisan Cumartesi

Adana-Pozantı- Karapınar yolunu izleyerek insanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden ve UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer alan Çatalhöyük Neolitik Kenti'ne gidiyoruz. İki höyükten oluşan Çatalhöyük’teki içlerine çatılardan girilen birbirine bitişik evler ile sokağı olmayan yerleşim ünik bir özellik sergilemektedir. Ortadoğu ve Anadolu’da diğer neolitik alanlar bulunmuş olmasına rağmen, Çatalhöyük Neolitik Kenti, kalıntıların boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel gelenekler ve zaman içindeki sürekliliğin benzersiz bileşimi ile olağanüstü evrensel değer taşımaktadır.

Çatalhöyük gezimizin ardından 35 ayrı renkte binlerce lalenin boy attığı tarlaları gezmeye gidiyoruz. Pembe, mor, turuncu kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki laleler bir gökkuşağı gibi. Göz alabildiğine uzanan, aralarına kazara karışan başka renkteki lalenin hemen yok edildiği 300 dönümlük tarlaların renk cümbüşünü izleyip fotoğrafladıktan sonra Konya’da ki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün 15 Nisan Pazar

Kahvaltı sonrasında ilk durağımız Mevlana Türbesi ve Müzesi. Mevlâna Müzesi’nin bulunduğu yer Selçuklu Sarayı’nın gül bahçesi iken Konya’ya gelen Mevlâna’nın babası Alimlerin Sultanı Bahaeddin Veled’e Selçuklu Sultanı I.Alaaddin Keykubat tarafından hediye edilmiştir. Mevlana müzesinden sonra Şems-i Tebriz’inin makamını ziyaret ettikten sonra içerisindeki eşsiz çinileriyle, ünlü bugün Çini Müzesi olarak hizmet veren Karatay Medresesini (Müzesini) ziyaret ediyor öğle yemeği için serbest zaman. Kelebekler Vadisi'ne gidiyor ve yüzlerce kelebek çeşidini görüyoruz. Gerekli molalar verilerek Hatay’a dönüş.Gece 00.00 ile 01.00 arasında Hatay’a varış

Bu keyifli tur sona ererken, rosus Turizm'in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız...

 

Dâhil Olan Hizmetler

Dâhil Olmayan Hizmetler

Lüks araçlarla ulaşım

Müze ve ören yeri girişleri

Araçta Paket Kahvaltı

Öğle yemekleri ve tüm içecekler

1 gece Konya’da konaklama

 

1 ad. Akşam yemeği otelde

 

1 ad. Sabah kahvaltısı otelde

 

2 Tam gün rehberlik hizmeti

 

1618 nolu yasaya göre zorunlu sigorta

 

Tüm çevre gezileri

 

Araç içi ikramlar

 

rosus Turizm acente refakati

 

 

 
              Bizi Takip Edin