KARS ANI ÇILDIR SARIKAMIŞ TURU UÇAKLI
UÇAKLI KARS-ANİ-ÇILDIR GÖLÜ-SARIKAMIŞ TURU

16-18 MART  

TURUMUZ 15 KİŞİLİK BUTİK DİR.


ATLA GÖL ÜZERİNDE KIZAK KEYFİ + BUZ GÖLÜNDE BALIK AVI 

KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - SARIKAMIŞ-KATERİNA KÖŞKÜ

UÇAKLI KÜLTÜR GEZİSİ


1.Gün 16 Mart Cuma

Vali konağı-Kars kalesi-Opera binası-Arkeoloji ve Etnografya müzesi

 

Sabah 04.15 Hatay Havalimanı Anadolu Jet Kontuarı biniş işlemleri sonrası 06.15 uçağı ile Hatay-Ankara uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Hemen ardından 08:55 Ankara-Kars uçuşu ve ardından Kars Havalimanı'na iniyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla binerek turumuza başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Taht düzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molamızın ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen Oniki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan İHarakani Türbesi, Osmanlı hamamları ve Kars Kalesini gezdikten sonra Kars Arkeoloji ve Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…

2.Gün 17 Mart Cumartesi

Ani harabeleri-Çıldır gölü


Sabah otelimizden hareketle Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine gidiyoruz. Burada yapacağımız gezimizde Gagik Aziz Krikor Şapeli, Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Gürcü Kilisesi, Zerdüşt Ateşgedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Buradaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1959 metre yüksekliğinde bulunan ve Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Ardından Kars'a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile yörenin meşhur peynirlerini tatmaları ve alışveriş yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize ulaşıyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kafkas dans gösterileri programına dâhil oluyoruz (ekstra)
 

3.Gün 18 Mart Pazar Dönüş

Sarıkamış-Katerina köşkü

Sabah otelimizden hareketle Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekâtıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler Kayak yapabilirler ve Ardından aracımıza binerek Havalimanına hareket ediyoruz varışımızın ardından  TürkHava Havayolları'nın 15.20 uçağı ile İstanbul Atatürk Havaalanına  hareket ediyoruz 17.45 civarında varış 20.45 İstanbul Atatürk –Hatay uçağımızı beklemeye koyuluyoruz 22:30 Hatay’a varış ve turumuzun sonu, bir sonraki İFA TURİZM turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.


PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İskenderun - Hatay Havalimanı Transferi
 • Hatay Kars gidiş uçak bileti (Anadolu Jet)
 • Kars - Hatay dönüş uçak bileti (Thy)
 • 4* The Kars Park Otelde 2 gece konaklama
 • 2 ad. Akşam yemeği otelde
 • 2 ad. Sabah kahvaltısı otelde
 • Ani Harabeleri giriş ücreti
 • Kafkas Gösterisi 
 • 3 Tam gün rehberlik hizmeti
 • 1618 nolu yasaya göre seyahat sigortası
 • Karstaki gezi programları
 • Kars da ki havalimanı transferleri

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri
 • Kişiye bağlı eğlence ve hizmetler

   


TUR NOTLARI

 • Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
 • Ekstra olarak düzenlenen Akşam Yemekli Kafkas Dans Gösterisi hakkındaki detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz.
 • Uçak biletlerimiz ekonomi sınıfı biletlerdir.
 • Çıldır Gölü’ndeki Atlı Kızak gezisi göldeki buz kalınlığı yeterli seviyede olduğu takdirde yapılabilmektedir.
 • Kişi bilgilerinde rezervasyon sonrasında değişiklik veya rezervasyon iptali durumunda ücret iadesinde ulaşım araçları veya oteller kaynaklı olarak tamamıyla veya belli oranlarda kesintiler olabilir.
 • Gezilen bölgenin hava şartları soğuk olması nedeni ile gerekli olabilecek kıyafet bilgisini lütfen acentemizden edininiz

    ÖN ÖDEMESİ ALINMAMIŞ HİÇBİR REZERVASYON GARANTİ DEĞİLDİR.
              Bizi Takip Edin